Polski Instytut Środowiska Pracy | Polski Instytut Środowiska Pracy rozpoczyna działalność
Polski Instytut Środowiska Pracy jest wspólnym projektem grupy czołowych specjalistów zajmujących się kształtowaniem środowiska pracy. PIŚP powołano, by integrować środowisko specjalistów, wspierać wymianę wiedzy i wpływać na to, jak aranżuje się miejsca pracy.
środowisko pracy, strategia, biura, praca
658
post-template-default,single,single-post,postid-658,single-format-standard,cookies-not-set,qode-listing-1.0.6,qode-lms-1.0,qode-social-login-1.0.1,qode-music-1.0.2,qode-news-1.0.4,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0.2,qode-tours-1.0.1,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Polski Instytut Środowiska Pracy rozpoczyna działalność

Polski Instytut Środowiska Pracy jest wspólnym projektem grupy czołowych specjalistów zajmujących się kształtowaniem środowiska pracy. PIŚP powołano, by integrować środowisko specjalistów, wspierać wymianę wiedzy i wpływać na to, jak aranżuje się miejsca pracy.

 

Polski Instytut Środowiska Pracy jest stowarzyszeniem skupiającym osoby związane z branżami zajmującymi się kształtowaniem środowiska pracy w tym badaczy, strategów i doradców, architektów, specjalistów projektujących wyposażenie biur. Zarząd PIŚP tworzą eksperci zajmujący się zawodowo prowadzeniem badań w organizacjach i doradzaniem w zakresie aranżowania środowiska pracy. Wśród członków założycieli znajdują się osoby reprezentujące różne branże, dostrzegające potrzebę szerszej debaty na temat pracy w biurach, standardów kształtowania środowiska pracy oraz współdziałania na rzecz edukacji specjalistów.

 

W Polsce, jeśli mówi się o warunkach pracy, to zwykle w odniesieniu do fabryk i zakładów produkcyjnych. Zbyt mało uwagi poświęca się pracy specjalistów wykonujących swoje zadania w biurach. A przecież mówimy tu o codziennym doświadczeniu milionów Polaków, którzy w pracy spędzają ponad połowę życia. Wiele o tym rozmawialiśmy w gronie specjalistów z różnych branż. Dostrzegamy pozytywne zmiany, ale wiemy, że wiele jeszcze do zrobienia, dlatego postanowiliśmy połączyć siły. Zapraszamy też do współpracy wszystkich, którzy mogą nas w tym wesprzeć. – mówi dr Karolina Dudek, socjolog organizacji, prezes zarządu PIŚP.

 

Stworzyliśmy PIŚP, aby wywołać dyskusję i wpływać na to, jak aranżuje się miejsca pracy. Będziemy mówić o tym, jak zrównoważyć interes ekonomiczny z potrzebami jednostek i jak tworzyć organizacje na miarę trzeciej dekady XXI wieku. Dopasowywanie rozwiązań do wykonywanych zadań, minimalizowanie uciążliwości, uwzględnienie potrzeb różnych grup wiekowych, ergonomia: to są dziś naprawdę ważne tematy. – podkreśla Karina Kreja, architekt, członek zarządu PIŚP.

 

Zależy nam na tym, żeby zintegrować różne grupy specjalistów, wymieniać się wiedzą i tworzyć dobre praktyki. Kształtowanie środowiska pracy wymaga wiedzy z różnych dziedzin. Zrozumienie tego, co robią poszczególni specjaliści zaangażowani w te złożone działania, jest kluczowym warunkiem dobrej współpracy – dodaje Wojciech Krupa, analityk biznesowy, członek zarządu PIŚP.

 

Wśród celów, jakie stawia sobie PIŚP, są z jednej strony działania związane z rozwojem i popularyzacją wiedzy na temat tworzenia środowiska pracy poprzez prowadzenie szkoleń, seminariów i upowszechnianie wyników badań, z drugiej zaś – upowszechnianie wiedzy na temat wyzwań i problemów związanych z aranżowaniem miejsc pracy, z którymi mierzą się dziś organizacje. Dlatego też działalność wydawnicza i konsultacje z ekspertami stanowić będą istotną część działalności PIŚP.

 

Informacje na temat działalności PIŚP znaleźć można na stronie stowarzyszenia www.pisp.pl.